Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (20)

Cumartesi , Ağustos 18 2018
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / 2010 / Ocak / 17

Günlük Arşiv: 17/01/2010

Hentbol Oyun Kuralları

HENTBOL OYUN KURALLARI OYUN SAHASI: Tam boyutlu hentbol sahası, uzun kenarı 40 metre, kısa kenarı 20 metre uzunluğunda olan bir diktörtgen biçimindedir. Uzun kenarlar hentbol sahasının kenar çizgilerini, kısa kenarlar ise kale çizgisini oluşturur. Devamını Oku »

Hentbol Tarihçesi

Hentbol tarihi tarihi çok eskilere dayanan bir spor dalıdır. Antik Yunan ozanlarından Homeros bu oyuna oldukça benzer bir oyunun oynandığını yazmaktadır. Milattan önce 600 yıllarında geçtiği tahmin edilen bu sporda, Devamını Oku »

Hentbol Saha Ölçüleri ve Oyun Bilgisi

HENTBOL SAHA ÖLÇÜLERİ VE OYUN BİLGİSİ 1.OYUN SAHASI : Uluslararası hentbol saha ölçüleri, uzun kenarı 40 metre, kısa kenarı 20 metredir. Uzun kenarlar hentbol sahasının kenar çizgilerini oluşturur. Kısa kenarlar ise kale çizgilerini oluşturur. Hentbol sahası, kale çizgisine paralel bir orta çizgiyle ikiye bölünen bir oyun sahasından ve iki kale sahasından oluşur. Devamını Oku »

Voleybol Hakkında sporcuların bilmesi gereken kısa bilgiler

Voleybol Hakkında sporcuların bilmesi gereken kısa bilgiler OYUNCULARIN ÖZELLİKLERİ Her oyuncunun güçlü olduğu yönleri geliştirilmeye çalışılmalıdır. Her oyuncunun güçlü olduğu yönleri vardır. Doğal olarak öncelikle oyuncuların zayıf oldukları taraflar giderilmeye çalışılmalıdır. Ancak bununla yetinilmemeli, oyuncuların başarılı oldukları teknik, taktik, moral ve hatta sosyal yönlerini de geliştirerek, takımın başarısına katkıları artırılmalıdır. Devamını Oku »

Voleybol oyun alanı ve gereçleri

OYUN ALANI VE GEREÇLERİ 1. OYUN SAHASI Oyun sahası, oyun alanı ve serbest bölgeden oluşur. Bu saha dikdörtgen ve simetrik olmalıdır. 1.1 ÖLÇÜLER Oyun alanı, 18 x 9 m. ölçülerinde bir dikdörtgendir ve en az 3 m. genişliğinde olan bir serbest bölge ile çevrilmiştir. Devamını Oku »

Voleybol Sahası Ölçüleri

Voleybol Sahası  Ölçüleri Oyun,alanı,18x9m.,ölçülerinde,bir,dikdörtgendir. Oyun sahasının üzerinde bulunan serbest oyun boşluğu, her türlü engelden arındırılmış olmalıdır. Serbest oyun boşluğu, oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 7 m. yüksekliğinde olmalıdır. Devamını Oku »

Voleybolun Tarihsel Gelişimi

  VOLEYBOLUN TARİHSEL GELİŞİMİ 1895′de, eğitmen William G. Morgan, YMCA’ da (Young Men’s Christon Association), işadamları sınıfları için basketbol, beysbol, tenis ve hentbol öğelerini harmanlayarak basketboldan daha az fiziksel güç gerektiren bir oyun geliştirmeye karar verdi. Voleybol oyunu mintonette adıyla yarattı. Devamını Oku »