Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (30)

Cumartesi , Ağustos 18 2018
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / 2010 / Aralık / 22

Günlük Arşiv: 22/12/2010

okul müsabakaları için yarışmalara katılan yönetici,öğrenci ve öğretmenler için görevli izinli sayılmalarına ilişkin genelde yayınlandı.

Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Okullar arası spor faaliyetleri Bakanlığımızca planlanıp Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce icra edilecektir. Bu faaliyetlerin dışındaki milyonlarca öğrencimizi sosyal ve sportif faaliyetlerle tanıştırarak, spor ortamında bulunmalarını sağlamak; istismar, şiddet, madde bağımlığı ve  her türlü kötü alışkanlıklardan koruyarak onlara en doğru biçimde spor kültürünü kazandırmak, ruh ve beden sağlığını geliştirerek ... Devamını Oku »

SPOR’DA İLKYARDIM

KIRIK, ÇIKIK, ZORLAMA VE BURKULMADA İLK YARDIM 1-) Kırığın Tanımı ve Sınıflandırılması: a-Tanımlama: Travma veya kemiğin patolojik hastalığı sonucu kemik dokusunun bütünlüğünde meydana gelen bozulmalara kırık denir.     Travmaya bağlı kırıklar direk veya en diterk travma sonucunda meydana gelir. Mekanik haldeki bir cisim,  istikamet ve etki bakımından kemiği direkt olarak etkilemişse, etki noktasında, lezyon meydana gelir. Direkt travmada kemik travmanın ... Devamını Oku »