Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (11)

Salı , Kasım 20 2018
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / BRANŞLAR / BASKETBOL / Mardin Kızıltepeli Engellilerin Spor Aşkı
Mardin Kızıltepeli Engellilerin Spor Aşkı

Mardin Kızıltepeli Engellilerin Spor Aşkı


Kızıltepe’de Engellilere spor yapmalarına imkân sağlamak ve sosyal hayatın içerisine çekebilmek amacıyla Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği kuruldu.

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı ve TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer ve Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler katkıları ile Avrupa’dan ithal edilen tekerlekli Sandalyeler Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneğine teslim edildi.

Engellini aşmak için çaba gösteren, kendisi ile barışık engel tanımayan bireyler yetiştirmek için kurulan Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği, Bilardo, masa tenisi, bilek güreşi  ve tekerlekli sandalye basketbolu branşlarında faaliyet gösterecek olan Kızıltepe engelliler gücü spor kulübü derneği başkanı İzzettin Taşkın Dernek ve çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bedensel engelli genç kız ve erkeklerimiz bedensel engellerinden dolayı içeri kapanmaktan kurtaracak. Onları sosyalleştireceği gibi bölgesel olarak ligde yer alacak. Eğer başarılı olurlarsa play off ve 1 ligde mücadele edecekler. Bu gençlerimiz maddi manevi olarak desteğini esirgemeyen il gençlik ve spor müdürümüze teşekkür etmekle kalmayıp kendisin baba lakabı ile sevmekteyiz. Engellilerin servis ihtiyacının yanı sıra engelli derdi ile ilgilendiği için baba lakabını almıştır. İlçe Gençlik ve spor müdürümüz Fahri Yalçın’a da Kızıltepe Atatürk spor salonundaki çalışmalarımıza verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Bu gençlerimize maddi manevi destek sağlarsak bu gençlerimiz başarıyı bize takdim edecekler.” İfadelerini kullanan, Taşkın, Spor kulübüne 79 engellinin gönüllü ve aktif spor yapmak için üye olduğunu ve Türkiye engelliler basket milli antrenörü Kamuran Özdemir tarafından 5 günlük basket tekerlekli sandalye kullanmak ve teknik kapasitesini artırmak için kurs verildiğini ve kursun devam ettiğini belirtti.


Hakkında yahya YALCiN

Cevapla