Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (19)

Çarşamba , Ağustos 23 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / BEDEN EĞİTİMİ / RESMİ TÖRENLER / 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN


19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, büyük önder Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımız’ın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyoruz.”


Hakkında yahya YALCiN

Bir yorum

 1. Türk Gençliği Ulu Önder’ini anmak, O’nu sonsuza dek yaşatmak amacıyla içinde bulunduğumuz bugüne “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” adını vermiştir.

  Bu bayram gününde ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yaktığı Samsun’a çıkışının 91. yılını gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

  Bu gün Türk milletinin kurtuluşunun başladığı gündür.
  19 Mayıs 1919, Türk Milletinin yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve tam bağımsızlığını sağlayan büyük Türk ulusunun ve Atatürk’ün doğum günüdür.

  Bunun için her yıl 19 Mayıs günü, büyük bir coşkuyla kutlanırken; Atatürk saygı ve özlemle anılmaktadır.

  19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı olmakla kalmadı, yeni Türk devletinin çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasını da sağladı.

  Bize bu günleri sağlayan: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan için gözlerini kırpmadan can veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

  Atatürk’ün şu sözleri hepimiz için bir rehber olmalıdır: “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir” demiştir.

  Atatürk’ü anlayıp ,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde tutarak, 19 Mayısları Atatürk’ün emanetine daima sahip çıkarak kutlamalıyız.

  Atatürk’ün “bütün ümidim gençliktedir” dediği gençlerimizin ve büyük Türk Milletinin bayramı kutlu olsun.

Cevapla