Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (13)

Perşembe , Eylül 20 2018
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / BRANŞLAR / GÜREŞ / Tarihi Kırkpınar Güreşleri etkinlikleri kapsamında, Kırkpınar’ın efsane güreşçilerinden Ahmet Taşçı (52) ile Dünya Sumo Güreş Şampiyonu Akina Mine, Er Meydanı’nda iki ülkenin güreş kurallarına göre kapıştı.

Tarihi Kırkpınar Güreşleri etkinlikleri kapsamında, Kırkpınar’ın efsane güreşçilerinden Ahmet Taşçı (52) ile Dünya Sumo Güreş Şampiyonu Akina Mine, Er Meydanı’nda iki ülkenin güreş kurallarına göre kapıştı.


 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak Japonya’dan Edirne’ye gelen 1.90 boyunda ve 150 kilo ağırlığındaki Japon sumo güreşçisi Akina Mina (20) ile Kırkpınar’ın efsane güreşçilerinden Ahmet Taşçı’nın iki ülkenin tarihi güreşlerinin tanıtılması için gösteri karşılaşması yapmaları kararlaştırıldı. İki güreşçi cazgırın yaptığı anonsla Er Meydanı’na çıktı.

Sonunda dostluk kazandı

Burada Sumo güreşçisi peşrev çekti, Taşçı ise, sumo güreşçilerinin ‘kutsal hareket’ ismini verdikleri ayak sürtme hareketini yaptı. Hakem 5 dakikalık güreş ardından karşılaşmayı sona erdirdi ve “Dostluk kazandı” diyerek 2 güreşçinin elini de havaya kaldırdı. Ardından ise güreşçiler halkı selamladı.


Hakkında yahya YALCiN

Cevapla