Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (5)

Perşembe , Kasım 15 2018
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / GENEL / TBMM 4. Spor Oyunları

TBMM 4. Spor Oyunları


GSGM BASIN- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ün yanısıra çok sayıda milletvekili ve bürokratın katıldığı açılış törenine Musika-i Hümayun grubu da marşlarla eşlik etti. Açılışta yarıca, TBMM Kreş ve Gündüz Bakımevinde kalan çocuklar  ellerinde oyunlarda yer alan spor dallarının isimlerinin yazılı olduğu pankartlarla maçın yapılacağı sahada takımlarla birlikte bir tur attı.

MECLİSSPOR: 3 ŞÖHRETLER: 13

TBMM Futbol Takımı ile Şöhretler Karması arasındaki maçın başlama vuruşunu Şahin ve Özak birlikte yaptı. Karşılaşmayı Şöhretler Karması, 13-3 kazandı.

Sporun barışa, hoşgörüye, kardeşliğe, dostluğa ve demokrasiye çok önemli katkıları bulunduğunu ifade eden Özak, şunları kaydetti: ”Çok genç bir nüfusa sahibiz. Sporu, sporcuyu çok seviyoruz ama biraz daha
spor yapmamız gerekiyor. Spor yapanlar sağlıklı oluyorlar, güleryüzlü oluyorlar, hoşgörülü oluyorlar. Sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde oluyorlar ve sağlıklı oluyorlar. O bakımdan bunun önemini bu organizasyon anlattığı için çok önemsiyoruz.”


Hakkında yahya YALCiN

Cevapla