Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (1)

Çarşamba , Ağustos 23 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / GENEL / TÜRKİYE SPOR TAKVİMİ

TÜRKİYE SPOR TAKVİMİ


HAZİRAN

3: ABD Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA) 2009-2010 sezonu play-off final serisi maçlarının başlaması
5: Atletizmde Avrupa 10 Bin Metre Kupası Yarışmaları (Marsilya-Fransa)
5-6: Avrupa Slalom Kano-Kayak Şampiyonası (Bratislava-Slovakya)
5-13: Avrupa Boks Şampiyonası (Moskova-Rusya)
7-11: Okçulukta Dünya Kupası’nın 2. ayak müsabakaları (Antalya-Türkiye)
9-10: Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Kongresi (Johannesburg-Güney Afrika Cumhuriyeti)
11 Haziran-11 Temmuz: Futbolda 19. Dünya Kupası finalleri (Güney Afrika Cumhuriyeti)
19-20: Atletizmde Avrupa Takımlar Şampiyonası Süper Lig ve 1. Lig müsabakaları (Bergen-Norveç ve Budapeşte-Macaristan)
21 Haziran-4 Temmuz: Sezonun 3. ”Grand Slam” mücadelesi olan Wimbledon Tenis Turnuvası (Londra-İngiltere)
25 Haziran-7 Temmuz: Avrupa Atıcılık Şampiyonası (Kazan-(Tataristan) Rusya)
- Karadeniz Oyunları (Köstence-Romanya)rand Prix’si (İstanbul)
29-30: Atletizmde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakaları (Vila Real de Santo Antonio-Portekiz)

TEMMUZ

3-25: Uluslararası Fransa Bisiklet Turu
4: Atletizmde Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası (Sapareva Banya-Bulgaristan)
9-11: Teniste Davis Kupası Dünya Grubu çeyrek final maçları
10-18: Dünya Bayanlar Çim Hokeyi Şampiyonası (Trophy) (Nottingham-İngiltere)
14-20: Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası (Debrecen-Macaristan)
15-18: Dünya Açık Deniz Yüzme Şampiyonası (Roberval-Kanada)
16-22: Avrupa Eskrim Şampiyonası (Leipzig-Almanya)
21-25: Voleybolda Dünya Erkekler Süper Ligi finalleri (Buenos Aires-Arjantin)
26 Temmuz-1 Ağustos: Avrupa Atletizm Şampiyonası (Barcelona-İspanya)
26 Temmuz-1 Ağustos: Teniste Uluslararası WTA Bayanlar ”İstanbul Cup” Turnuvası (Türkiye)
27-31: Sutopunda Erkekler Dünya Kupası müsabakaları (Oradea-Romanya)
28 Temmuz-11 Ağustos: Dünya Atıcılık Şampiyonası (Münih-Almanya)
29 Temmuz-1 Ağustos: Dünya Bisiklet BMX Şampiyonası (Pietermaritzburg-Güney Afrika Cumhuriyeti)
31 Temmuz-8 Ağustos: Dünya Erkekler Çim Hokeyi Şampiyonasaı (Trophy) (Mönchengladbach-Almanya)

AĞUSTOS

3-8: Avrupa Birliği Bayanlar Boks Şampiyonası (Pecs-Macaristan)
4-15: Avrupa Yüzme, Atlama ve Senkronize Yüzme Şampiyonası (Budapeşte-Macaristan)
14-26: 1. Dünya Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları (Singapur)
17-22: Sutopunda Bayanlar Dünya Kupası müsabakaları (Wellington-Yeni Zelanda)
19-22: Dünya Durgun Su Kano-Kayak Şampiyonası (Poznan-Polonya)
23-29: Dünya Badminton Şampiyonası (Paris-Fransa)
25-29: Voleybolda Dünya Bayanlar Grand Prix finalleri (Ningbo-Çin Halk Cumhuriyeti)
27: Atletizmde IAAF ”Elmas Lig”in 14. ve son ayak yarışmaları (Brüksel-Belçika)
28 Ağustos-12 Eylül: Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası finalleri (Türkiye)
29 Ağustos-11 Eylül: Avrupa Erkekler ve Bayanlar Sutopu Şampiyonası (Zagreb-Hırvatistan)
30 Ağustos-12 Eylül: Sezonun 4. ve son ”Grand Slam” mücadelesi olan ABD Açık Tenis Turnuvası (New York)
- Çim hokeyinde Bayanlar Dünya Kupası müsabakaları (Rosario-Arjantin)

EYLÜL

1-7: Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası (Chengdu-Çin Halk Cumhuriyeti)
3: 14. Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu müsabakalarının başlaması
4-5: Atletizmde 1. IAAF Kıtalararası Kupa müsabakaları (Split-Hırvatistan)
5: Atletizmde Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası (Kamnik-Slovenya)
6-12: Dünya Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Güreş Şampiyonası (Moskova-Rusya)
8: Dünya Triatlon Şampiyonası final yarışması (Budapeşte-Macaristan)
9-12: Dünya Slalom Kano-Kayak Şampiyonası (Tacen-Slovenya)
- Dünya Judo Şampiyonası (Tokyo-Japonya)
9-13: Dünya Judo Şampiyonası (Tokyo-Japonya)
9-19: Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası (Bridgetown-Barbados)
10-12: Avrupa Kürek Şampiyonası (Montemoro Volho-Portekiz)
11-19: Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası (Ostrava-Çek Cumhuriyeti)
17-19: Teniste Davis Kupası Dünya Grubu yarı final maçları
18-19: Okçulukta Dünya Kupası final ayağı müsabakaları (Edinburg-İngiltere)
20-26: Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası (Moskova-Rusya)
21-30: Dünya Halter Şampiyonası (Antalya-Türkiye)
23-26: Avrupa Durgun Su Kano-Kayak Şampiyonası (Trasona-İspanya)
23 Eylül-3 Ekim: Dünya Bayanlar Basketbol Şampiyonası finalleri (Çek Cumhuriyeti)
24 Eylül-10 Ekim: Dünya Erkekler Voleybol Şampiyonası finalleri (İtalya)
25 Eylül-10 Ekim: Dünya Binicilik Oyunları (Kentucky-ABD)
26: Uluslararası Geleneksel Berlin Maratonu (Almanya)
29 Eylül-3 Ekim: Dünya Bisiklet Yol Şampiyonası (Melbourne-Avustralya)

EKİM

3-14: İngiliz Uluslar Topluluğu (Commonwealth) Oyunları (Yeni Delhi-Hindistan)
10: Uluslararası Geleneksel Chicago Maratonu (ABD)
16: Atletizmde Dünya Yarı Maraton Şampiyonası (Nanning-Çin Halk Cumhuriyeti)
18-24: Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası (Rotterdam-Hollanda)
28-31: Dünya Karate Şampiyonası (Belgrad-Sırbistan)
29 Ekim-14 Kasım: Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası finalleri (Japonya)
30-31: Dünya Takımlar Judo Şampiyonası (İstanbul-Türkiye)
- Avrupa Takımlar Tekvando Şampiyonası (Bakü-Azerbaycan)

 

 

KASIM

4-13: Dünya Eskrim Şampiyonası (Paris-Fransa)
6-7: Teniste Bayanlar Federasyon Kupası (Fed-Cup) final maçı
7: Uluslararası Geleneksel New York Maratonu (ABD)
11-13: Dünya Trambolin Cimnastik Şampiyonası (Metz-Fransa)
12-14: Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 17. ve son yarışı olan BAE Grand Prix’si (Abu Dabi)
- Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun 13. ve son yarışı olan Britanya
Rallisi (İngiltere)
12-27: Asya Oyunları (Guangzhou-Çin Halk Cumhuriyeti)
25-28: Avrupa Kısa Parkur Yüzme Şampiyonası

ARALIK

3-5: Teniste Davis Kupası Dünya Grubu final maçı
7-19: Avrupa Bayanlar Hentbol Şampiyonası finalleri (Danimarka-Norveç)
8-18: Futbolda Kulüplerarası Dünya Kupası müsabakaları (Abu Dabi-Birleşik Arap Emirlikleri)
12: Avrupa Kros Şampiyonası (Albufeire-Portekiz)
15-19: Dünya Kısa Parkur Yüzme Şampiyonası (Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri)
31 Ekim-7 Kasım: Dünya Kürek Şampiyonası (Karapiro-Yeni Zelanda)


Hakkında yahya YALCiN

Cevapla